Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Statuetka "Dar Serca" dla Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie

Data publikacji 20.02.2018

Wczoraj zainaugurowany został Tydzień Pomocy Osobom Dotkniętym Przemocą. Z tej okazji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego odbyła się konferencja, podczas której Stowarzyszenie "Przeworsk - Powiat Bezpieczny" wyróżniło osoby angażujące się w pomoc pokrzywdzonym. Statuetkę „Dar Serca” odebrał mł. insp. Henryk Moskwa, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie.

W sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbyła się wczoraj konferencja "Międzyinstytucjonalne działania pomocowe - w przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i sprawiedliwości dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadkom oraz osobom im najbliższym". To już IV Wojewódzka Konferencja, inaugurująca Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Podczas konferencji, podobnie jak przed rokiem, Stowarzyszenie "Przeworsk - Powiat Bezpieczny" uhonorowało statuetkami „Dar Serca” osoby szczególnie zaangażowane w pomoc pokrzywdzonym przestępstwem. Wśród wyróżnionych byli między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, przedstawiciele służb oraz reprezentanci organizacji pomocowych z terenu województwa podkarpackiego. Statuetkę „Dar Serca" otrzymał mł. insp. Henryk Moskwa, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, a także mł. insp. Piotr Kluz, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W programie Konferencji znalazło się wystąpienie podkomisarz Elżbiety Siupik z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie, która omówiła "Działania Policji podejmowane na rzecz wspierania ofiar przestępstw".

Informacje na temat Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem można znaleźć tutaj. Lista organizacji, w których można uzyskać niezbędne informacje i pomoc, znajduje się na stronie internetowej www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl.

Powrót na górę strony