Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włodawa: Ratowanie życia ludzkiego to nasz priorytet

Data publikacji 20.02.2018

Ochrona życia i zdrowia ludzkiego to jedne z ustawowych zadań Policji, których społeczeństwo jest świadome i darzy nas ogromnym zaufaniem w tym zakresie. Przykładem tego są wczorajsze zgłoszenia dotyczące zamiarów targnięcia się osób na własne życie. Jedną z nich, po tym jak połknęła tabletki, policjanci przekonali by otworzyła drzwi. Inna, oprócz zgłoszenia rodziny, sama przyszła na komendę mówiąc o swoich problemach. Obydwu osobom policjanci udzielili wsparcia i przekazali służbie medycznej.

Wczoraj włodawscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób, które zamierzały targnąć się na własne życie. Pierwsze zgłoszenie otrzymał dyżurny włodawskiej komendy około godz. 13:40. Z relacji zgłaszającej wynikało, że otrzymała sms od byłego męża, z którego treści wynikało że zamierza popełnić samobójstwo przez połknięcie tabletek. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce na terenie gm. Włodawa i zastali mężczyznę zamkniętego w pokoju. Po licznych perswazjach mundurowych otworzył im drzwi. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że rzeczywiście mężczyzna połknął serię tabletek, którą popił alkoholem. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy i przekazali karetce pogotowia.

Drugie zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 22:30 od mieszkanki Włodawy, która zgłosiła, że jej ojciec wyszedł z domu z zamiarem targnięcia się na własne życie. Policjanci ruszyli w poszukiwanie mężczyzny, jednak jak sie okazało nie było to potrzebne, bo mężczyzna sam przyszedł na komendę. Był wyraźnie zdenerwowany potwierdzając zgłoszenie córki. Dyżurny komendy w rozmowie uspokajał mężczyznę udzielając mu niezbędnego wsparcia i wezwał na miejsce pogotowie, któremu go przekazał.

Powyższe sytuacje są doskonałym przykładem na to, że społeczeństwo darzy naszą formację ogromnym zaufaniem i ma świadomość naszych ustawowych zadań, do których należy przede wszystkim ochrona życia i zdrowia ludzkiego.

E.T.

Powrót na górę strony