Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietypowa pomoc dzielnicowego

Data publikacji 21.02.2018

Zambrowski dzielnicowy w nietypowy sposób pomógł seniorom z gminy Rutki Kossaki. Policjant zorganizował opał dla dwójki starszych osób. Jak oświadczył, zima dla tych seniorów, za pewne będzie "mniej sroga".

Zambrowski dzielnicowy w nietypowy sposób pomógł dwójce seniorom z gminy Rutki Kossaki. Policjant, posiadając informacje, że znajdują się oni w trudnej sytuacji życiowej, postanowił natychmiast działać. Funkcjonariusz wpadł na pomysł aby zorganizować seniorom opał na zimę. Na efekty pomocowych działań nie trzeba było długo czekać. W niespełna kilka dni, dzielnicowy wspólnie z wójtem gminy Rutka Kossaki, zorganizowali opał dla seniorów. Już wczoraj, na posesję 88-latki i 90-latka, przewiezione zostało drewno. Zima dla tych osób będzie za pewne "mniej sroga".

Policja apeluje o reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz, w okresie zimowym, mogą potrzebować naszej pomocy.

Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Zostanie ono sprawdzone przez funkcjonariuszy, a w przypadku potwierdzenia, objęte oczywiście nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni".

(KWP w Bialymstoku / kp)

 

Powrót na górę strony