Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzeni policjanci i pracownicy

Data publikacji 20.02.2008

Mł.insp. Wojciech Ołdyński I Z-ca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, nagrodził policjantów i pracowników Policji za ich wzorową i ofiarną służbę oraz zaangażowanie w budowaniu wizerunku Policji.

Pięciu minerów-pirotechników z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, w listopadzie ubiegłego roku, wspomagało CBŚ ze Szczecina w działaniach na terenie województwa lubuskiego, podczas rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej. Wówczas nasi policjanci zidentyfikowali bardzo niebezpieczne substancje wybuchowe, wyprodukowane przez członków rozpracowanej grupy. Materiały te należą do najbardziej niebezpiecznych, a ich detonację powodują najmniejsze i najdelikatniejsze czynniki mechaniczne. Ujawnienie niebezpiecznych substancji oraz ich neutralizacja pozwoliło uzyskać niepodważalny materiał dowodowy w sprawie.

„Panowie, bardzo Wam dziękuję za dobrą „robotę”. Pomimo ogromnego zmęczenia, bo przecież byliście wówczas w służbie 24 godziny bez przerwy pokazaliście, że dla Was choć kosztem narażenia własnego życia, ważnym jest przede wszystkim dobrze i sumiennie wykonana praca. Wykazaliście się przy tym ogromną wiedzą i profesjonalizmem na wysokim poziomie.” – te słowa, właśnie dzisiaj, skierował do policjantów SPAP-u mł.insp. Wojciech Ołdyński. Sprawiły one, że nagrodzeni poczuli się usatysfakcjonowani tym, że ich naprawdę trudna i niebezpieczna służba, wykonywana z dużym poświęceniem i zaangażowaniem, jest doceniana przez przełożonych. Wszyscy mieli poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Ale nie tylko praca policjantów jest nagradzana. Także dzisiaj mł.insp. Wojciech Ołdyński, nagrodził dwójkę pracowników Policji.

Anna Springer z Wydziału Prewencji i Dariusz Król z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej, wspólnie pracowali przy realizacji przedsięwzięć profilaktycznych związanych z zapobieganiem przestępczości. Oboje są pomysłodawcami i autorami filmów "Przemoc w szkole – jak się jej wystrzegać", "Jak działają kieszonkowcy", "Uważaj na tabletkę gwałtu" i "Wyjazd na ferie zimowe", które publikowane są na stronie internetowej komendy i portalu policyjnym KGP. Współpracujący ze sobą pracownicy, z dużą energią i bezinteresownością bo kosztem własnego czasu, realizowali pomysły promujące profilaktykę. Ich praca to wyraz zrozumienia jak ważną rolę w zapobieganiu przestępczości spełniają działania i przedsięwzięcia prewencyjne.
Powrót na górę strony