Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodem... prosto w dom

Data publikacji 21.02.2018

Kierowca vw golfa „zatrzymał się” autem na budynku, po czym pieszo, polami poszedł do domu. Tam też zastał go patrol inowrocławskiej "drogówki". Jak się okazało, 53-latek kierował autem będąc pod wpływem alkoholu pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna usłyszał już zarzut, teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj (20.02.18) policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich, rozliczyli zatrzymanego dzień wcześniej 53-letniego mężczyznę. Odpowie on za przestępstwo i wykroczenie w ruchu drogowym. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19.02.18) około 19.00 w jednej z miejscowości gminy Złotniki Kujawskie. Kierujący volkswagenem golfem nie zachował ostrożności, „wjechał” w ogrodzenie, po czym wbił w ścianę domu. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci ustalili okoliczności i zebrali dowody na to, że kierującym samochodem to 53-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna, po tym, jak spowodował kolizję oddalił się z miejsca idąc polami do swojego domu. Tam też zastał go patrol "drogówki". Z uwagi na to, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a policjanci podejrzewali, że to on jechał volkswagenem zatrzymali go do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.

Jak się okazało mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Dlatego zarzut, który usłyszał to prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo. Ponadto, będzie musiał ponieść konsekwencje spowodowania kolizji drogowej. Mężczyzna może teraz spodziewać się kary pozbawienia wolności do 5 lat.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony