Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Zorganizował integracyjnego grilla dla rodzin zastępczych z powiatu piskiego - charytatywna działalność mł.asp. Adama Trzonkowskiego

Data publikacji 21.02.2018

Dzielnicowy mł. asp. Adam Trzonkowski znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Przeprowadził już zbiórkę nakrętek od butelek zbierając pieniądze na chore rodzeństwo. Zorganizował w tym celu również festyn w Białej Piskiej oraz imprezę dla najmłodszych z rodzin zastępczych z okazji „Dnia Dziecka”. Tym razem, wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu, zorganizował integracyjnego grilla dla rodzin zastępczych z powiatu piskiego.

O dzielnicowym z Komisariatu Policji w Białej Piskiej mł. asp. Adamie Trzonkowskim mówiliśmy już wielokrotnie z uwagi na jego działalność charytatywną. Adam prowadzi zbiórkę nakrętek od butelek, które później sprzedaje, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznacza na leczenie i rehabilitację chorego rodzeństwa z Pisza. W minionym roku zorganizował też festyn dla najmłodszych z rodzin zastępczych z powiatu piskiego z okazji „Dnia Dziecka” oraz charytatywny koncert w Białej Piskiej.

Tym razem dzielnicowy, wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu, zorganizował integracyjnego grilla dla rodzin zastępczych z powiatu piskiego. Spotkanie odbyło się w bardzo malowniczym miejscu - w Leśniczówce Kulik niedaleko Pisza. Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Powiatu Piskiego, Pan Andrzej Nowicki, który przyjechał do leśniczówki, aby spotkać się z uczestnikami.

W imprezie wzięło udział około 60 podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Piszu. Oprócz tradycyjnych kiełbasek i czegoś słodkiego, nie zabrakło też atrakcji dla uczestników. Były gry i zabawy dla najmłodszych oraz turniej piłki nożnej. Najmłodsi korzystali z uroków zimy jeżdżąc na sankach i bawiąc się na śniegu.

Ideą pikniku było spotkanie się wszystkich rodzin zastępczych z całego powiatu. Była to doskonała okazja do integracji, ale także do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat trudnego zadania bycia rodzicem zastępczym. Integracyjny grill był również sposobnością do tego, aby dzieci z tych rodzin bliżej się poznały i być może nawet zaprzyjaźniły.

Jak mówi Adam Trzonkowski: „organizacja tego typu przedsięwzięć wymaga wiele pracy i wolnego czasu, ale przynosi niesamowitą satysfakcję. Wspólnie z PCPR zorganizowaliśmy integracyjnego grilla, mimo że planowaliśmy kulig. Niestety, zima nam nie dopisała, choć już od jakiegoś czasu wypatrywaliśmy śniegu. Zamiast kuligu spotkaliśmy się w przepięknej leśniczówce o nazwie Kulik. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie przedsięwzięcie, w które się zaangażowałem”.

asz/in

  • Integracyjny grill dla rodzin zastępczych
    Integracyjny grill dla rodzin zastępczych
  • mł.asp. Adam Trzonkowski
    mł.asp. Adam Trzonkowski
  • mł.asp. Adam Trzonkowski
    mł.asp. Adam Trzonkowski
Powrót na górę strony