Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w sprawie nakłaniania pokrzywdzonej do zmiany zeznań

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech mężczyzn w sprawie nakłaniania pokrzywdzonej do zmiany zeznań. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej z wydziału dw. z korupcją zatrzymali na polecenie prokuratury 3 mężczyzn, którzy mieli nakłaniać pokrzywdzoną w jednej ze spraw do zmiany zeznań. Kobiecie pracodawca, którego pokrzywdzona wskazała jako sprawcę przestępstwa wraz z adwokatem i radcą prawnym przekazali 20 tys. zł za zmianę zeznań w sprawie. Kobieta poinformowała o tym zajściu śledczych, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli m.in. zarzuty nakłania kobiety do złożenia określonej treści zeznań oraz usiłowania udaremnienia postępowania karnego.

Za tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wobec wszystkich podejrzanych sąd zastosował dozór Policji oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzona. Wobec radcy prawnego i adwokata zakazy wykonywania zawodów, a wobec pracodawcy poręczenie majątkowe  w kwocie 100 tysięcy złotych.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony