Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy georadar dla śląskich kryminalnych

Data publikacji 22.02.2018

Jedyny taki georadar w Polsce został zakupiony przez KWP Katowice. Sprzęt służy do nieinwazyjnego badania gruntu oraz betonu, dzięki czemu policjanci będą mogli szukać jam grobowych oraz ukrytych przedmiotów w różnego rodzaju ścianach. Połączenie doświadczenia policjantów wydziału kryminalnego KWP Katowice wraz z nową technologią w postaci takiego urządzenia z pewnością usprawni i ułatwi ich działania.

Wart ponad 250 tysięcy złotych georadar został zakupiony w ramach dwuletniego projektu „Cyfrowe obserwatorium” całkowicie sfinansowany z budżetu KWP Katowice. Jest to jedyny tej klasy sprzęt w polskiej policji. Na wyposażeniu wydziału kryminalnego KWP Katowice jest model GX450HDR służący do nieinwazyjnego badania gruntu oraz betonu.

Technologia Georadar HDR zapewnia nieznany dotychczas poziom jakości i korzyści. Wyjątkowa przepustowość i szeroki zakres dynamiki pozwala systemom zapewniać lepsze wyniki niż systemy konwencjonalne. Dzięki technologi HDR użytkownik ma dostęp do wielu funkcji przez co urządzenie jest bardzo wszechstronne. Model zawiera jednostkę sterującą, która ma łatwy w użyciu interfejs o wysokiej rozdzielczości (1024x768), który obudowany jest w aluminiową strukturę i wyposażony w bardzo proste sterowniki zoptymalizowane do pracy w terenie. Sprzęt ten można wykorzystywać praktycznie w każdych warunkach bo działa w temperaturze od -20 do +50 stopni Celsjusza. Policjanci będą wykorzystywać sprzęt do bezinwazyjnego poszukiwania jam grobowych oraz ukrytych przedmiotów w różnego rodzaju ścianach. Technologia ta usprawni pracę związana z poszukiwaniem zwłok. Różnego rodzaju schowki czy też skrytki będzie można zlokalizować bez zbędnego niszczenia ścian. Sprzęt takiej klasy z pewnością ułatwi i usprawni pracę policjantów z wydziału kryminalnego KWP Katowice.

(KWP w Katowicach / mw)

  • georadar
  • georadar
  • georadar
  • georadar
  • georadar
  • georadar
Powrót na górę strony