Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krasnystaw: Pijana wiozła dziecko do szkoły

Data publikacji 22.02.2018

Ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie miała 38-latka, która zawiozła dziecko do szkoły. Tam też zjechała na trawnik i uderzyła w słupek oddzielający jezdnię od chodnika. Następnie nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych zmusiła kierującą na nim ruchem kobietę do ucieczki. 38-latka w dodatku nie miała prawa jazdy, gdyż straciła je wcześniej za jazdę w stanie nietrzeźwości. Z kolei pojazd którym kierowała, nie posiadał aktualnych badań technicznych.


Wczoraj około godziny ósmej rano na jednej z ulic w Krasnymstawie uwagę policjantów zwrócił osobowy Renault, który miał uszkodzony zderzak. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Okazało się, kierująca nim 38-letnia mieszkanka Krasnegostawu  jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało, iż ma w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.
 
Kobieta nie posiadała przy sobie dokumentów pojazdu oraz prawa jazdy. Jak się okazało zostało jej ono wcześniej zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu.
 
Dalsze ustalenia mundurowych wykazały jak nieodpowiedzialnie zachowała się  kobieta. 38-latka chwilę wcześniej  w tym stanie odwiozła dziecko do szkoły. Tam też zjechała na trawnik i uderzyła w słupek oddzielający jezdnię od chodnika. Następnie nie zatrzymując się przed przejściem dla pieszych zmusiła kierującą na nim ruchem kobietę do ucieczki. Nie zwróciła na nią uwagi pomimo, iż ta wyposażona była w odblaskowy strój i znak „STOP”. Na domiar złego pojazd, którym kierowała nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Kobieta po wykonaniu z nią niezbędnych czynności otrzymała wezwanie na komendę, a pojazd, którym kierowała, trafił na policyjny parking.

P.W.
Powrót na górę strony