Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za znieważenie na tle rasistowskim

Data publikacji 22.02.2018

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę ok. godz.11.00 w rejonie dworca PKP w Krakowie. Pokrzywdzony został zaczepiony przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy w sposób nachalny domagali się od niego „drobnych”. Kiedy obywatel Konga zdecydowanie odmówił, usłyszał pod swoim adresem obelgi o charakterze rasistowskim, a młodszy z agresorów zaatakował obcokrajowca, uderzając go ręką. Poszkodowany telefonicznie powiadomił o zdarzeniu stróżów prawa. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Krakowie, którzy błyskawicznie zatrzymali pijanych sprawców.

Następnego dnia, gdy już 19-latek i jego 42-letni kompan wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty z art. 257KK. Podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (20 lutego br.) Prokurator Prokuratury Rejonowej dla Krakowa - Krowodrzy zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru wobec obu mężczyzn, podejrzanych o znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonego.

To zdarzenie jeszcze raz pokazuje, że w Krakowie, który od wieków  chlubi się mianem miasta przyjaznego turystom i otwartego na inne kultury kategorycznie nie ma miejsca na tego typu incydenty. Krakowscy policjanci zawsze zdecydowanie reagują na wszelkie objawy zachowań ksenofobicznych mających znamiona przestępstwa czy wykroczenia.

(KWP w Krakowie / ig)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.86 MB)

Powrót na górę strony