Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za znieważenie na tle rasistowskim

Data publikacji 22.02.2018

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę ok. godz.11.00 w rejonie dworca PKP w Krakowie. Pokrzywdzony został zaczepiony przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy w sposób nachalny domagali się od niego „drobnych”. Kiedy obywatel Konga zdecydowanie odmówił, usłyszał pod swoim adresem obelgi o charakterze rasistowskim, a młodszy z agresorów zaatakował obcokrajowca, uderzając go ręką. Poszkodowany telefonicznie powiadomił o zdarzeniu stróżów prawa. Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Krakowie, którzy błyskawicznie zatrzymali pijanych sprawców.

Następnego dnia, gdy 19-latek i jego 42-letni kompan wytrzeźwieli, usłyszeli zarzuty z art. 257 kodeksu karnego. Teraz podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

20 lutego br. Prokurator Prokuratury Rejonowej dla Krakowa - Krowodrzy zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru wobec obu mężczyzn, podejrzanych o znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej pokrzywdzonego.

Nie ma miejsca na tego typu incydenty. Krakowscy policjanci zawsze zdecydowanie reagują na wszelkie objawy zachowań ksenofobicznych!

(KWP w Krakowie / mg)

Opis filmu: Zarzuty za znieważenie na tle rasistowskim. Krakowscy policjanci błyskawicznie zatrzymali sprawców

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.86 MB)

Powrót na górę strony