Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedmioosobowa grupa rozbojarzy w rękach policjantów

Data publikacji 23.02.2018

Funkcjonariusze z Komisariatu I Policji w Krakowie wytypowali, a następnie zatrzymali siedem osób podejrzanych o napady rabunkowe z użyciem niebezpiecznych narzędzi na przypadkowe osoby. Do rozbojów doszło na przełomie stycznia i lutego br. na terenie Starego Miasta w Krakowie. Decyzją sądu pięciu mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, dwóch 16-latków natomiast, decyzją sądu rodzinnego, zostało umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.

Zgłoszenie o pierwszym napadzie stróże prawa otrzymali 26 stycznia br. Według relacji pokrzywdzonych, tego wieczoru wracając do domu, w rejonie Plant w Krakowie, zostali zaatakowani przez grupę zamaskowanych napastników. Sprawcy grożąc ostrym narzędziem, zażądali od swych ofiar wydania portfeli z zawartością pieniędzy. Napastnicy nie wahali się także uderzyć pokrzywdzonego, gdy zwlekał z wyciągnięciem gotówki. Po obrabowaniu przypadkowych osób, agresorzy prędko się oddalili.

Do dwóch kolejnych zdarzeń doszło w połowie lutego br. w godzinach nocnych na bulwarach wiślanych i na Plantach. Schemat działania sprawców za każdym razem był podobny. W celu uzyskania gotówki, szarpali i pięściami bili swoje ofiary, jednocześnie terroryzując ich ostrym narzędziem i przedmiotem przypominającym broń.

Jeden ze sprawców wpadł w ręce policjantów tuż po napadzie, a sześciu pozostałych zostało ustalonych na podstawie wnikliwej analizy przestępstw oraz rysopisów. Wśród zatrzymanych są młodzi ludzie w wieku 16-19 lat. Pięciu zatrzymanych usłyszało  zarzuty rozboju za co grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Natomiast dwóch 16-latków, decyzją sądu rodzinnego, zostało umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.

(KWP w Krakowie / mw)

 

  • _jeden z zatrzymanych
  • _jeden z zatrzymanych
Powrót na górę strony