Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tysiące sztuk podrabianej odzieży i perfum zabezpieczone przez mazowieckich policjantów

Data publikacji 23.02.2018

Przez blisko dwa lata do obrotu wprowadzano poprzez portale internetowe podrabianą odzież i perfumy. Straty legalnie działających firm w związku z wprowadzaniem na rynek „podróbek” sięgnęły kwoty 4,5 mln zł.

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu prowadzi pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie postępowanie dotyczące wprowadzania do obrotu w latach 2015/2016 na terenie całego kraju produktów z zastrzeżonymi znakami towarowymi blisko 100 różnych firm. Ustalony przez policjantów podejrzany uczynił sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu, wprowadzał do obrotu towary z zastrzeżonymi znakami towarowymi prowadząc m.in. sprzedaż za pośrednictwem portali internetowych. Wśród wymienionych towarów znajdowała się odzież, okulary przeciwsłoneczne, plecaki, torebki, zegarki, kosmetyki w tym kremy, perfumy, pomadki, tusze, pudry.

W trakcie realizacji policyjnych czynności na terenie powiatu pruszkowskiego na terenie wynajmowanej przez mężczyznę posesji zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy różnych produktów z podrobionymi znakami towarowymi. Zabezpieczone przez policjantów podrabiane produkty są niskiej jakości, wykonane z innych, nieodpowiadających normom producenta materiałów.

Jednemu z podejrzanych (31 lat) przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W połowie lutego w ramach realizowanych w sprawie czynności procesowych funkcjonariusze Wydziału dw. z PG KWP zs. w Radomiu okazali zabezpieczony towar przedstawicielom poszczególnych firm, które otrzymały w sprawie status pokrzywdzonych. Wstępnie wyliczone straty tylko części firm, w związku z wprowadzaniem na rynek towarów zawierających podrobione znaki towarowe, sięgnęły kwoty 4 500 000 zł.

Obecnie policjanci podejmują dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności sprawy, ustalenia innych osób zaangażowanych w proceder i w konsekwencji zakończenia postępowania skierowaniem aktu oskarżenia.

 

PG KWP/Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.16 MB)

Powrót na górę strony