Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony 6-latek odnaleziony

Data publikacji 23.02.2018

Białostoccy policjanci odnaleźli zaginionego 6-latka. Na szczęście chłopczykowi nic się nie stało. Cały i zdrowy wrócił pod opiekę matki. Teraz mundurowi ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

Wczoraj, 22.02.br., tuż przed 19.00, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został poinformowany o zaginięciu 6-latka. Ze zgłoszenia wynikało, że dziecko wyrwało się konkubentowi matki i uciekło w nieznanym kierunku. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ten, tuż przed 17:00, odebrał dziecko z przedszkola. Gdy szedł z nim do domu, chłopczyk wyrwał się i uciekł w rejon pobliskich bloków. Przez następne 2 godziny mężczyzna sam szukał dziecka. Ponieważ nie znalazł chłopczyka, o jego zaginięciu poinformował matkę, która z kolei zaalarmowała Policję.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania 6-latka, jednocześnie powiadomiając o jego zaginięciu inne służby, kierowców autobusów miejskich oraz taksówkarzy. Mundurowi szczegółowo sprawdzali rejon bloków, gdzie  zaginął chłopiec, klatki schodowe budynków mieszkalnych, place zabaw, pobliski park oraz szpitale. Już w niespełna pół godziny od zgłoszenia 6-latek został odnaleziony przez przewodnika psa w pobliżu jednego z bloków na osiedlu TBS. Na szczęście dziecku nic złego się nie stało. Chłopczyk cały i zdrowy wrócił pod opiekę matki. Jeśli chodzi o mężczyznę okazało się, że był on nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Dzięki błyskawicznie i profesjonalnie przeprowadzonym przez policjantów działaniom historia zakończyła się pozytywnie. Teraz mundurowi ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz zakres odpowiedzialności opiekunów.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony