Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Szkolenie dla policyjnych kierowców

Data publikacji 23.02.2018

W czwartym tygodniu lutego br. na terenie Ośrodka Doskonalenia Jazdy w Kaliszu odbyła się kolejna część szkolenia dla policjantów, którzy podczas służby prowadzą pojazdy uprzywilejowane. Funkcjonariusze na specjalnie przygotowanym obiekcie ćwiczyli różne niebezpieczne sytuacje, które mogą ich spotkać na drodze.

Idea zajęć z doskonalenia zawodowego powstała z inicjatywy Komendy Głównej Policji, a przeprowadzana jest przez Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Całkowite zakończenie działań przewidziane jest na 30 czerwca 2018 roku.

Zgodnie z założeniem, adresatami projektu są wszyscy funkcjonariusze Policji posiadający prawo jazdy kat. B oraz zezwolenie do kierowania tego rodzaju pojazdami. Z uwagi na umiejętnościowy charakter szkolenia, praktyczna część zajęć została zrealizowana na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Było to możliwe dzięki uprzejmości Stanisława Piotrowskiego dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

W programie przewidziane są m. in. ćwiczenia obejmujące hamowanie awaryjne na odcinku prostym, jazda po łuku drogi, slalomy oraz wyprowadzanie pojazdu z poślizgu w warunkach kontrolowanych wykonywane przy użyciu urządzenia do symulacji poślizgu nadsterownego (szarpaka).

Termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia określony został na dzień 30 czerwca 2018 r.

Anna Jaworska-Wojnicz/MŚ

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.5 MB)

Powrót na górę strony