Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolując miejsca przebywania osób w trudnej sytuacji życiowej, wyposażyli ich w kamizelki odblaskowe

Wołowscy policjanci realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima 2017/2018” sprawdzają miejsca przebywania osób w trudnej sytuacji życiowej. Funkcjonariusze odwiedzili też lokalną noclegownię i wyposażyli przebywających tam mężczyzn w kamizelki odblaskowe. Policjanci proszą też o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni i reagujmy! Pamiętajmy, że czasem jeden telefon może uratować komuś życie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie regularnie dokonują kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Sprawdzenia przeprowadzane są w ramach akcji „Zima 2017/2018”. Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, przekazywanie im wiadomości o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

W ramach takich kontroli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym odwiedzili mężczyzn przebywających w noclegowni w Brzegu Dolnym i rozdali im kamizelki odblaskowe. Mężczyźni, aby dotrzeć do noclegowni często poruszają się pieszo poboczem ulicy, więc kamizelki na pewno przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa.

Policjanci zwracają się z prośbą o reagowanie, gdy widzimy osoby bezdomne, które wieczorem czy w nocy przebywają na dworze, w niskich temperaturach siedzą w parkach, na przystankach lub w innych miejscach. Pamiętajmy, że nie musimy sami udzielać takim osobom pomocy, jednak, gdy znajdują się oni w sytuacji zagrażającej zdrowiu czy życiu nie wahajmy się zadzwonić na Policję.

W takich przypadkach w zależności od sytuacji policjanci udzielą pomocy w dotarciu do noclegowni lub inne bezpieczne dla nich miejsce. Osoby te najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policjanci proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • policjanci chronią osoby przed wychłodzeniem organizmu
  • policjanci chronią osoby przed wychłodzeniem organizmu
Powrót na górę strony