Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant podziękował pracownicy banku

Data publikacji 26.02.2018

Komendant Rejonowy Policji Warszawa V insp. Lech Bielak wręczył pamiątkową tabliczkę i złożył gratulacje kasjerce oraz dyrektorom oddziału jednego z banków. A wszystko za to, że dzięki czujności, intuicji, kompetencji i pełnemu profesjonalizmowi ze strony pracownicy banku nie doszło do oszustwa metodą „na policjanta CBŚP”. Klientka banku nie straciła 30 tysięcy złotych, a trzech podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa zostało zatrzymanych.

W siedzibie jednego z oddziałów banku na terenie Bielan, Komendant Rejonowy Policji Warszawa V, insp. Lech Bielak, wręczył pamiątkową tabliczkę i podziękował kasjerce za czujność, intuicję, a także obywatelską postawę, dzięki której nie doszło do oszustwa metodą „na funkcjonariusza CBŚP i  prokuratora”. Komendant pogratulował również dyrektorom oddziału tak kompetentnych i zaangażowanych pracowników.

 Przypomnijmy całą historię:

Gdy kryminalni z Bielan otrzymali informację, że oszuści najprawdopodobniej próbują wyłudzić pieniądze metodą na tzw. ,,funkcjonariusza CBŚP", natychmiast przystąpili do działania. Na efekt ich pracy nie trzeba było długo czekać.

Jeden z mężczyzn cały czas instruował 81-latkę, jak ma postępować. Kobieta miała przekazać oszustowi kwotę 30 000 złotych. Gdy policjanci zauważyli mężczyzn wkroczyli do akcji i zatrzymali podejrzanego na gorącym uczynku.

81-latka złożyła zeznania w komendzie. Opowiedziała, że tego samego dnia zatelefonował do niej mężczyzna i powiedział, że jej pieniądze na koncie są zagrożone, a on właśnie prowadzi działania zmierzające do zatrzymania oszustów.  Kazał jej wypłacić pieniądze z banku i przekazać policjantowi, który przyjdzie po nie do bloku.

Dzięki bardzo dobrze zaplanowanym działaniom, kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy chcieli oszukać starszą panią.

Prokurator przedstawił 29-latkowi, 30-latkowi i 31-latkowi zarzut usiłowania oszustwa i  wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące, do którego sąd się przychylił. Mężczyznom może grozić teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ek

  • Komendant podziękował pracownicy banku
  • Komendant podziękował pracownicy banku
  • Komendant podziękował pracownicy banku
  • Komendant podziękował pracownicy banku
  • Komendant podziękował pracownicy banku
Powrót na górę strony