Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuscy policjanci doskonalą umiejętności kierowania pojazdami uprzywilejowanymi

Data publikacji 26.02.2018

Spektakularne pościgi, szybki dojazd na miejsce interwencji, profesjonalne konwoje wymagają od policjantów sporych umiejętności w kierowaniu pojazdem uprzywilejowanym. Ich doskonalenie wiąże się z treningiem, który mundurowi odbywają na specjalnie przygotowanym torze pod okiem policyjnych ekspertów.

Codzienna służba lubuskich policjantów to przede wszystkim udzielanie pomocy społeczeństwu, rozwiązywanie skomplikowanych spraw i zatrzymywanie przestępców. Bardzo często wszystkie te czynności wiążą się z kierowaniem pojazdem uprzywilejowanym w ekstremalnych warunkach, co wymaga od funkcjonariuszy wyjątkowych umiejętności. Dlatego też, Lubuska Policja prowadzi cykliczne szkolenia, podczas których mundurowi z całego województwa podnoszą swój poziom wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu kierowania radiowozem. Wszystko to odbywa się pod okiem policyjnych ekspertów, którzy na bieżąco doradzają funkcjonariuszom jak lepiej wykonać dany element. Ćwiczona jest jazda slalomem w przód i tył, omijanie przeszkód, hamowanie awaryjne, kierowanie na łuku drogi i wyprowadzenie pojazdu z poślizgu, do czego wykorzystywane są tzw. troleje. Te lubuscy policjanci otrzymali od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/23284,Troleje-na-rzecz-jeszcze-lepszego-wyszkolenia-policjantow.html?search=40991335

Stałe doskonalenie wspomnianych elementów ma znaczący wpływ na profesjonalne prowadzenie pojazdu uprzywilejowanego przez policjantów, którzy niemal codziennie prowadzą spektakularne pościgi, szybko muszą dojechać na miejsce interwencji czy konwojują groźnych przestępców.

 

Opracował: st. sierż. Mateusz Sławek

Foto: sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.05 MB)

Powrót na górę strony