Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kupował psychotropy na sfałszowane recepty

39-latek został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów z wydziału operacyjno-rozpoznawczego pod jedną z warszawskich uczelni wyższych. Funkcjonariusze znaleźli przy nim i w jego mieszkaniu ponad 100 tabletek oraz podrabiane blankiety recept. Zabezpieczony został też komputer, na którym preparował dokumenty. Mężczyzna usłyszał zarzuty fałszowania dokumentów oraz posiadania znacznej ilości środków psychoaktywnych, za co może spędzić nawet 10 lat w więzieniu. Prokuratura zastosowała wobec Macieja Z. policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.

Kilka minut po 10:00 w pobliżu jednej z uczelni na warszawskim Śródmieściu operacyjni podjęli interwencję wobec 39-latka, wobec którego posiadali informację, że może on posiadać przy sobie środki psychoaktywne. Ich ustalenia okazały się słuszne, ponieważ znaleźli przy mężczyźnie leki psychotropowe. Wspólnie z nim pojechali do jego mieszkania, w którym znaleźli tabletki oraz wypełnione i czyste blankiety recept.

Maciej Z. wyjaśnił, że wzory druków recept ściągał z internetu. Następnie drukował je i wypełniał, podpisując się za lekarzy, którzy faktycznie istnieją. Na podstawie tak spreparowanych recept, w aptekach kupował tabletki o właściwościach psychoaktywnych. Policjanci zabezpieczyli 104 tabletki, sfałszowane recepty oraz komputer. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Teraz czeka go rozprawa sądowa, która może zakończyć się wyrokiem nawet 10 lat pozbawienia wolności.

ea/rk

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Podejrzany realizuje sfałszowane recepty
  • Zabezpieczone przez policjantów recepty i tabletki
  • Zabezpieczone przez policjantów podrobione recepty
Powrót na górę strony