Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oświadczenie w sprawie pomocy udzielonej funkcjonariuszowi rannemu podczas akcji policyjnej w Wiszni Małej na Dolnym Śląsku

Data publikacji 26.02.2018

W ostatnim czasie pojawiły się w mediach nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomo niewystarczającej pomocy udzielonej rannemu podczas policyjnej akcji funkcjonariuszowi dolnośląskiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji. Pragniemy zapewnić, że naszemu koledze została udzielona wszechstronna pomoc związana z leczeniem i rehabilitacją ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Nie ma żadnego zagrożenia dla finansowania pomocy medycznej dla funkcjonariusza.

Funkcjonariusz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu, który został ranny podczas policyjnej akcji zatrzymania niebezpiecznych przestępców, od razu został objęty pomocą medyczną i psychologiczną. Trafił do jednego z najnowocześniejszych wrocławskich szpitali, gdzie zajęli się nim wybitni specjaliści.

Zagwarantowano też środki finansowe na zabiegi medyczne i późniejszą rehabilitację umożliwiającą powrót do pełnej sprawności. Wbrew temu, co pojawiło się w mediach, środków na ten cel nie brakuje. Nie ma żadnego zagrożenia dla finansowania pomocy medycznej dla naszego kolegi.

Policjant otrzymał też zapomogi z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, od Komendanta Głównego Policji oraz od Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Zapewniono również funkcjonariuszowi możliwość skorzystania z transportu na rehabilitację i zabiegi medyczne.

Naturalnym odruchem serca i przyjaźni są też działania podjęte przez wrocławskich policjantów, którzy chcąc dodatkowo wspomóc swojego kolegę, organizują we Wrocławiu Charytatywny Turniej Piłkarski, w którym wystartują funkcjonariusze z całej Polski, a z którego pozyskane środki zostaną przekazane funkcjonariuszowi.

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu

asp. szt. Paweł Petrykowski

Powrót na górę strony