Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

A im się ciągle spieszy...

Data publikacji 27.02.2018

Od początku roku siedleccy policjanci wykorzystują w codziennej służbie nieoznakowany radiowóz bmw 3. Najważniejszym powodem zakupu nowych radiowozów jest chęć poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. Uczestnicy ruchu, którzy zachowują się zgodnie z przepisami nie muszą „obawiać się” spotkania z nowym sprzętem drogówki. Cały czas przyświeca nam hasło: Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze. Pamiętajcie o tym...

Auto jest wyposażone w dwulitrowe turbodoładowane silniki benzynowe o mocy 252 KM i potrafią rozpędzić się do 100 km/h w 5,8s. Ich prędkość maksymalna to 250 km/h. Na pokładzie radiowozów zamontowane są kamery wideo, które pozwalają rejestrować zachowania uczestników ruchu miedzy innymi takie jak: niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, wykonywanie niebezpiecznych manewrów na drodze, popełnianie wykroczeń godzących w bezpieczeństwo pieszych oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Kamery rejestrują obraz w wysokiej jakości w trakcie całej służby.

Na terenie Siedlec radiowóz wykorzystywany jest do służby głównie na drodze krajowej nr 2 i drodze krajowej nr 63, gdzie mamy do czynienia z największym natężeniem ruchu. Na tej trasie porusza się codziennie.

Najważniejszym powodem zakupu nowych radiowozów jest chęć poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach. To jeden z naszych priorytetów. A zatem uczestnicy ruchu, którzy będą zachowywać się zgodnie z przepisami nie muszą „obawiać się” spotkania z nowymi samochodami mazowieckich policjantów. Dlatego przypominamy. Bądź rozsądny na drodze, szanuj innych uczestników ruchu i przepisy kodeksu drogowego.

Osoby łamiące przepisy ruchu drogowego znalazły się w oku naszej kamery. Widać, jak spieszący się kierowcy nagminnie wyprzedzają w obrębie przejścia dla pieszych, wyprzedzają na podwójnej linii ciągłej, jadą z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Kierowcy „występujący” w filmie zostali ukarani mandatami przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. KMP w Siedlcach.

 

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze.

 

 

Autor: kom.Agnieszka Świerczewska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.87 MB)

Powrót na górę strony