Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Data publikacji 26.02.2018

Dzisiaj policjanci z sędziszowskiego komisariatu uratowali życie 10 -latka, pod którym załamał się lód, po tym jak wszedł on na zamarznięty zbiornik wodny. Mundurowi wyciągnęli chłopca z lodowatej wody, udzielili mu pierwszej pomocy i przekazali go pod opiekę lekarzy.

Wszystko wydarzyło się około godziny 17:00 w Sędziszowie. Wtedy to, mundurowi z miejscowego komisariatu zostali powiadomieni o chłopcu, pod którym załamał się lód zbiornika wodnego. Natychmiast na miejsce zostali skierowani mundurowi. Po dwóch minutach od zgłoszenia akcję ratunkową rozpoczął st. sierż. Adrian Lis oraz st. post. Dariusz Jałocha. Wzajemnie się asekurując, na leżąco przesuwając się po lodzie funkcjonariusze dotarli do chłopca i ostatecznie wyciągnęli go z lodowatej wody. Następnie bezpiecznie dotarli z nim do radiowozu i zaczęli go ogrzewać. Po kilku minutach na miejsce dotarła załoga karetki pogotowania, która przetransportowała wychłodzonego do 31 stopni Celsjusza 10 –latka do szpitala.   

Będący na miejscu policjanci ustalili, że najprawdopodobniej chłopiec ślizgał się na zamarzniętym stawie, którego lód załamał się pod ciężarem 10 –latka, znajdującym się kilka metrów od brzegu.

Szybkie i profesjonalne działanie policjantów z Komisariatu Policji w Sędziszowie pozwoliło na uratowanie życia 10 -letniego chłopca.

 

Opr. MK

Źródło: KPP w Jędrzejowie

Powrót na górę strony