Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziesięciolatek przyniósł do szkoły pistolet

Data publikacji 21.02.2008

Wczoraj stalowowolscy policjanci zabezpieczyli broń palną, którą do szkoły przyniósł 10-letni chłopiec. Jest to sprawny pistolet, choć prawdopodobnie pochodzący jeszcze sprzed II wojny światowej. Nauczycielka zabrała chłopcu niebezpieczny przedmiot, gdy chwalił się nim kolegom podczas lekcji.

Kilka minut po 10 podczas zajęć szkolnych nauczycielka zwróciła uwagę na zachowanie dziecka. Chłopiec demonstrował swoim kolegom nietypowy przedmiot. Nauczycielka mocno się zaniepokoiła gdy, zobaczyła co 10-latek trzyma w dłoni. Był to pistolet. Natychmiast zabrała mu broń i zaniosła go do dyrekcji Ta natychmiast powiadomiła o wszystkim Policję.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą i zabezpieczyli broń ustalili, że jest to broń palna, pistolet FB Radom VIS model 3a Pat. Pistolet był nieco skorodowany.

Na pytania funkcjonariuszy skąd miał broń, chłopiec twierdził, że znalazł ją bawiąc się w pobliżu domu. Policja ze Stalowej Woli prowadzi w tej sprawie postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie tej kwestii.

Powrót na górę strony