Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z 3 promilami i bez prawa jazdy uszkodził ogrodzenie. Grozi mu do 2 lat więzienia

Data publikacji 27.02.2018

Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, nie posiadał prawa jazdy, uszkodził ogrodzenie i odjechał z miejsca kolizji. Poza tym nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a przez miejscowość w której został zatrzymany do kontroli drogowej – przejechał „szlaczkiem”. Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi do 2 lat więzienia. Oprócz tego, będzie odpowiadał również za wykroczenia.

Policjanci z sochaczewskiej drogówki dostali zgłoszenie o kolizji, której sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Z uzyskanych informacji wynikało, że mężczyzna zawracał oplem astrą na jednej z sochaczewskich ulic i podczas tego manewru uszkodził ogrodzenie. Właściciel próbował go zatrzymać, ale mężczyzna nie reagował i ruszył w dalszą drogę. Policjanci postanowili poszukać pojazdu, który mógł brać udział w tym zdarzeniu. Kilka kilometrów dalej zauważyli, że z bocznej drogi wyjeżdża opel. Gdy pojazd był tuż przy radiowozie kołami „złapał” pobocze. Mundurowi zawrócili i włączając sygnały dźwiękowe i świetlne, chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. Ponieważ mężczyzna jechał „szlaczkiem”, funkcjonariusze byli pewni, że jest nietrzeźwy.

Ich podejrzenia potwierdziły się – badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego ponad 3 promile. Mężczyzna (39 lat) nie korzystał w czasie jazdy z pasów bezpieczeństwa i nie posiadał uprawnień do kierowania. Pojazd został usunięty z drogi na koszt właściciela.

Skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Będzie odpowiadał również za szereg popełnionych wykroczeń drogowych.

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Przypominamy, że alkohol i nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych, a pijany kierowca to potencjalny zabójca. Piłeś? Nie jedź!

 

sierż. szt. Agnieszka Dzik

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.78 MB)

Powrót na górę strony