Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezdomny mężczyzna otrzymał mieszkanie dzięki zaangażowaniu i pomocy dzielnicowego

Data publikacji 27.02.2018

Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie dokumentów oraz kluczy do mieszkania dla bezdomnego mężczyzny. Cała sprawa miała swój szczęśliwy finał tylko dzięki osobistemu zaangażowaniu dzielnicowego z powiatu wrocławskiego st. asp. Patryka Marciszyna, który zaczął organizować pomoc dla 66-letniego mężczyzny, który od kilkunastu lat pozostawał bez dachu nad głową.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sobótce podczas realizacji zadań służbowych w ramach akcji „Zima” spotkał z początkiem stycznia br. na terenie ogródków działkowych bezdomnego mężczyznę. Jak się okazało, Pan Zbigniew od kilkunastu lat pozostawał bez dachu nad głową. Policjant z dużym osobistym oddaniem zaangażował się w pomoc mężczyźnie.

Wszystko musiało rozpocząć się od wyrobienia dowodu osobistego. W tym celu policjant pomógł Panu Zbigniewowi w wykonaniu zdjęcia i wypełnieniu stosownych formularzy. Następnie trzeba było napisać wniosek o przydział mieszkania i czekać na decyzję urzędników.

Pracownicy Gminy Sobótka stanęli na wysokości zadania, cała procedura trwała krócej niż 2 miesiące i wczoraj, 26.02.br., mogło się odbyć uroczyste przekazanie dokumentów oraz kluczy do mieszkania.

W uroczystości udział wzięli m.in. Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Sobótce asp. szt. Mirosław Kozak, dzielnicowy st. asp. Patryk Marciszyn, Przewodniczący Komisji Mieszkaniowej Rady Miasta i Gminy Sobótka Rafał Kotwica, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sobótce Katarzyna Dwornik oraz pracownik Zakładu Budynków Mieszkalnych Aleksandra Dydyna.

Pan Zbigniew wczoraj po raz pierwszy, wspólnie z przedstawicielami Gminy i Policji, oglądał swój nowy dom. Przy zaangażowaniu osób dobrej woli udało się również zakupić dla Pana Zbigniewa podstawowe artykuły spożywcze. Ponadto ma zapewnione gorące posiłki w pobliskiej szkole. Mało tego, okazało się, że mężczyzna przepracował ponad 30 lat w okolicznych zakładach, może więc wnioskować o emeryturę.

Pracownicy Gminy wspólnie z policjantami ponownie zaangażowali się w pomoc dla mężczyzny i obecnie Pan Zbigniew kompletuje dokumenty niezbędne do otrzymania emerytury.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • uroczyste przekazanie dokumentów oraz kluczy do mieszkania dla bezdomnego mężczyzny
  • uroczyste przekazanie dokumentów oraz kluczy do mieszkania dla bezdomnego mężczyzny

Film Bezdomny mężczyzna otrzymał mieszkanie dzięki zaangażowaniu i pomocy dzielnicowego

Pobierz plik Bezdomny mężczyzna otrzymał mieszkanie dzięki zaangażowaniu i pomocy dzielnicowego (format mp4 - rozmiar 4.31 MB)

Powrót na górę strony