Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży rozbójniczej zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym

Data publikacji 27.02.2018

W jednym z dzierżoniowskich marketów doszło do kradzieży rozbójniczej. Sprawca nie chcąc zapłacić za alkohol postanowił uderzyć podejmującego interwencję pracownika ochrony i opuścić placówkę handlową ze zrabowanym alkoholem. Dzięki pościgowi podjętemu przez będącego w czasie wolnym od służby policjanta, podejrzany został zatrzymany.

Będący w czasie wolnym od służby policjant, przebywając na terenie jednego z dzierżoniowskich sklepów wielkopowierzchniowych, zauważył wybiegającego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Nieznany wówczas mężczyzna najpierw ukradł alkohol, a następnie uderzył próbującego podjąć interwencję pracownika ochrony, po czym chciał się oddalić z miejsca zdarzenia. Widząc całą sytuację, robiący właśnie zakupy funkcjonariusz podjął natychmiast pościg za podejrzanym, zatrzymując po chwili 28 - latka. Mężczyzna został przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

28-letni mieszkaniec Dzierżoniowa w momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie. Podejrzany usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej, za który grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony