Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował nielegalnym spirytusem

Data publikacji 21.02.2008

Kaliscy policjanci zatrzymali wczoraj Marka L., który handlował nielegalnym alkoholem. W jego mieszkaniu, funkcjonariusze znaleźli 1500 litrów spirytusu i 1800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Starty jakie z tego tytułu poniósł Skarb Państwa szacuje się na kwotę ponad 70.000 zł.

Policjanci dw. z przestępczością gospodarczą od kilku dni obserwowali mieszkanie w centrum Kalisza. Posiadali bowiem informacje, że 49-letni mężczyzna, który tam mieszka najprawdopodobniej handluje nielegalnym alkoholem.

Wczoraj przed południem policjanci weszli do mieszkania kompletnie zaskoczonego kaliszanina. W pokoju i w garażu znaleźli prawie 1500 litrów wyrobów spirytusowych zmagazynowanych w plastikowych pojemnikach i butelkach oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Marek L. został zatrzymany. Jak się okazało handlem nielegalnym alkoholem mężczyzna zajmuje się od kilku lat. Wcześniej był już kilkakrotnie na tym schwytany przez policjantów.

Zatrzymanemu 49-latkowi przedstawione zostaną zarzuty z Kodeksu Karnego Skarbowego. Może być ukarany grzywną albo pozbawieniem wolności do 2 lat, lub obu karami łącznie.

Śledztwo ma charakter rozwojowy. Policjanci prowadzący sprawę, będą ustalać dostawców jak również odbiorców nielegalnego spirytusu.
Powrót na górę strony