Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka

Data publikacji 21.02.2008

Dwumiesięczne dziecko próbowała karmić zimnym mlekiem. Do izby wytrzeźwień trafiła matka dwumiesięcznej Oli i jej znajomy. 43-letni Grzegorz K. i 27-letnia Kinga S. zostali zatrzymani przy sklepie monopolowym. Oboje byli pijani. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila, a kobieta 1,74 promila alkoholu we krwi. Po sprawdzeniu okazało się, że Grzegorz K. jest poszukiwany listem gończym przez sąd rejonowy Warszawa Praga Północ.

Około 19.30 policjanci z Pragi Południe zostali powiadomieni, że w rejonie sklepu monopolowego przy ul. Chłopickiego i Szaserów ma miejsce awantura miedzy kobietą i mężczyzną. Obok nich stoi wózek z maleńkim dzieckiem.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, czekał już na nich patrol strażników. Szybko okazało się, że zarówno matka dwumiesięcznej Oli, jak i jej znajomy byli pijani. Ona miała 1,74, a on ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Z relacji strażników wynikało, że matka próbowała karmić niemowlę zimnym mlekiem z butelki. Aby upewnić się, że dziecku nic nie zagraża, wezwano natychmiast pogotowie ratunkowe. Lekarz po badaniu stwierdził, że nie wymaga ono hospitalizacji. Dziewczynkę więc przekazano pod opiekę rodziny.

43-letni Grzegorz K. i 27-letnia Kinga S. zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień. Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że zatrzymany mężczyzna poszukiwany jest listem gończym przez północnopraski sąd celem doprowadzenia do aresztu śledczego.

Powrót na górę strony