Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał kolegę z pracy

Data publikacji 21.02.2008

Policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który przez kilka miesięcy kradł pieniądze i drobne przedmioty z szafki ubraniowej kolegi z pracy. Złodziej posługiwał się dorobionym kluczem i systematycznie okradał współpracownika. Wpadł bo skusił się na pieniądze podłożone przez policjantów.

Do kradzieży doszło w jednym z cieszyńskich przedsiębiorstw. Poszkodowany zorientował się, że z zamkniętej szafki ubraniowej, w niewyjaśnionych okolicznościach, giną mu pieniądze i drobne przedmioty. Postanowił sprawdzić, w jak dochodzi do kradzieży i przed wyjściem z szatni okleił kłódkę plasteliną. Po skończonej pracy stwierdził, że złodziej ponownie dostał się do jego szafki i ukradł telefon komórkowy. Plastelinowa "plomba" została naruszona, jednak bez uszkodzenia kłódki.

Tego samego dnia zgłosił kradzież na policji. Funkcjonariusze zajmujący się sprawą specjalnym proszkiem oznaczyli banknoty i monety, które następnie poszkodowany umieścił w szafce. Policjanci bardzo szybko wykryli złodzieja. Mężczyzna miał przy sobie ukradzione pieniądze. W trakcie przesłuchania przyznał się do kradzieży i dobrowolnie poddał karze. Został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, grzywnę i obowiązek naprawienia szkody.

Powrót na górę strony