Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na sklep w rękach policjantów

Data publikacji 28.02.2018

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o napad na sklep spożywczy. Po publikacji wizerunku sprawców w mediach w dniu 5 lutego br., do policjantów zaczęły wpływać informacje, które pozwoliły ustalić tożsamość poszukiwanych mężczyzn. 20-latek i jego 31-letni kolega zostali zatrzymani, a sąd na wniosek prokuratora aresztował ich na najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 29 listopada 2017 roku około godziny 23:45 zarejestrowani przez kamery monitoringu mężczyźni wbiegają do sklepu, na twarze mają naciągnięte kominiarki, a na głowie kaptury. Jeden z mężczyzn grozi sprzedawcy przedmiotem przypominającym broń i żąda wydania pieniędzy z kasy, po odebraniu gotówki uderza sprzedawcę w twarz. Sprawcy po kradzieży uciekają ze sklepu.

Po publikacji wizerunku sprawców napadu w mediach, do policjantów zaczęło napływać wiele informacji. Każda z nich była szczegółowo sprawdzana. Kryminalni namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 20 lat oraz 26- letnią kobietę która utrudniała postępowanie karne poprzez udzielanie pomocy podejrzanym.

W minioną sobotę (24.02) policjanci wykonując czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa do prowadzonego śledztwa weszli do jednego z mieszkań na Przymorzu, tam podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli oprócz odzieży w którą ubrani byli sprawcy, pudełko z zawartością kulek do broni sportowej, natomiast broń, którą grożono ekspedientowi policjanci zabezpieczyli w innym mieszkaniu na terenie Trójmiasta. Do sprawy za ukrywanie przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa została zatrzymana 26-letnia kobieta.

Tego samego dnia, po przeszukaniu mieszkań około godziny 15.30 kryminalni z komendy miejskiej w centrum miasta zatrzymali pierwszego ze sprawców, 31-letniego mężczyznę, kolejny 20-letni mieszkaniec Gdańska trafił w ręce policjantów wczoraj rano (27.02). Został zatrzymany w jednym z mieszkań na Przymorzu.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa, w której zostali przesłuchani i postawiono im zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowy aresztowaniu obu mężczyzn wobec kobiety prokurator zastosował dozór Policji.

Za rozbój grozi kara nawet 12 lat więzienia. Kobiecie za utrudnianie postępowania karnego, pomaganie sprawcom przestępstwa, zacieranie śladów przestępstwa, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony