Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjni złodzieje spowodowali straty na ponad 120 tysięcy złotych

Data publikacji 28.02.2018

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może dwóm młodym mężczyznom zatrzymanym przez legnickich policjantów. Duet ma na koncie kilka włamań i kradzieży, do jakich doszło na terenie kilku powiatów. Łupem mężczyzn padły m. in. elektronarzędzia oraz samochód wraz z przyczepką. Ponadto jeden z zatrzymanych okazał się być poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym. Z kolei u drugiego policjanci ujawnili ponad 25 porcji marihuany. Obaj trafili już do aresztu.

W wyniku sprawy prowadzonej przez policjantów z komendy miejskiej w Legnicy, doszło do zatrzymania 21 i 23-latka, podejrzanych o serię włamań, jaka miała miejsce w okresie ostatnich 2 miesięcy na terenie kilku powiatów. Sprawcy najczęściej kradli narzędzia - szlifierki, młoty udarowe, wkrętarki, wyciskarki, zestawy kluczy, niwelatory, wiertła, skrzynki narzędziowe oraz piły spalinowe. Zatrzymani pokusili się także o kradzież samochodu osobowego wraz z przyczepką.

Podczas sprawdzania mężczyzn w policyjnych bazach danych okazało się, że 21-latek jest poszukiwany celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Ponadto podczas przeszukania pomieszczeń należących do mężczyzn policjanci odzyskali część skradzionego mienia oraz zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji marihuany.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili, że straty jakie sprawcy spowodowali swoim przestępczym działaniem sięgają ponad 120 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Poszukiwany 21-latek trafił prosto do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 10 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast wobec 23-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za popełnione czyny grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • odzyskane skradzione elektronarzędzia
  • odzyskane skradzione elektronarzędzia
  • odzyskane skradzione elektronarzędzia
Powrót na górę strony