Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie złodziei złomu

Data publikacji 21.02.2008

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Ostrowca Św., którzy ukradli aluminiowe szyny i miedziane elementy wyłączników. Łup warty 5 tysięcy złotych, chcieli sprzedać w skupie złomu. Podejrzani byli już wielokrotnie notowani. Grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Kilka godzin po kradzieży złodzieje już siedzieli w radiowozach ostrowieckich policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni weszli do niezabezpieczonej niczym komory transformatorowej jednego z nieczynnych już miejscowych przedsiębiorstw. Zabrali 7 metrów aluminiowych szyn. Przez otwór w ścianie weszli do kolejnego pomieszczenia i skradli kolejne 23 metry metalu i miedziane elementy wyłączników. Musieli przenieść łup w bezpieczne miejsce, więc jeden ze sprawców zmuszony był pozostawić na miejscu rower, którym wcześniej przyjechał. Nie zdążył po niego wrócić.

Policjanci odzyskali w całości mienie, które przestępcy schowali w piwnicy. Złodzieje są dobrze znani miejscowej Policji. Wielokrotnie byli notowani za kradzieże. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony