Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali podróbki za milion złotych

Data publikacji 21.02.2008

Podrabiane swetry, koszule, spodnie, kurtki, paski, rękawiczki, buty, zegarki i okulary zabezpieczyli stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po kontroli kilku stoisk w centrum handlowym w Nadarzynie. Funkcjonariusze odzyskali również setki metek i wszywek ze znakami znanych firm odzieżowych. Teraz całą sprawę wyjaśnią policjanci z Pruszkowa.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą cały czas monitorują miejsca, w których mogą być sprzedawane podrabiane towary. Funkcjonariusze reagują na każdy sygnał. Tak było i w tym przypadku. Kiedy dotarła do nich informacja o tym, że na kilku stoiskach w jednym z centrów handlowych w podwarszawskim Nadarzynie może być oferowana do sprzedaży podrabiana odzież natychmiast pojechali to sprawdzić. To był strzał w dziesiątkę. Jak się okazało, w kilku pawilonach znajdowały się wystawione na sprzedaż podróbki znanych firm produkujących ubrania, galanterię skórzaną i zegarki. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 1700 sztuk podrobionych koszul, swetrów, spodni, kurtek, pasków, rękawiczek, zegarków, butów i okularów. Śledczy szacują wartość odzyskanego towaru na około milion złotych.

Policjanci ustalili, że zabezpieczony towar został przemycony do Polski najprawdopodobniej z Turcji i Chin, choć nie wykluczają, że część mogła zostać wyprodukowana tu na miejscu, w naszym kraju. Funkcjonariusze odzyskali, bowiem setki metek i wszywek ze znakami znanych firm odzieżowych, które były gotowe do wszycia na „czyste” koszulki, swetry i tym podobne. W ręce funkcjonariuszy wpadli dwaj właściciele punktów handlowych, którzy odpowiedzą przed sądem za złamanie ustawy o prawie własności przemysłowej i ustawy o nieuczciwej konkurencji.

Cały zabezpieczony towar trafił do komendy powiatowej w Pruszkowie. Teraz całą sprawę wyjaśnią funkcjonariusze tamtejszej jednostki.

Powrót na górę strony