Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał na euro – ustalamy kolejnych pokrzywdzonych

Data publikacji 01.03.2018

Historia zawsze była podobna „…właśnie wróciłem z Austrii, a kelner nie chce mi sprzedać alkoholu za euro – sprzedasz mi złotówki…”. Kryminalni z Krapkowic prowadzą dochodzenie w związku z oszustwami o jakie podejrzewają 28-letniego mieszkańca Krapkowic. Osoby pokrzywdzone proszone są o kontakt z krapkowickimi policjantami pod nr tel. 774079735 lub 77 4079723.

Policjanci z Krapkowic po zawiadomieniach pokrzywdzonych o dokonaniu szeregu oszustw ustalili podejrzanego o nie 28-letniego mieszkańca Krapkowic.

Do przestępstw dochodziło w rejonie miejscowości Pietna oraz na terenie miejscowej dyskoteki. Schemat działania podejrzanego zawsze był ten sam. Mężczyzna prosił młode osoby o wymianę euro na złotówki tłumacząc to tym, że właśnie wrócił z pracy z zagranicy i mając jedynie euro nie może kupić alkoholu. Podejrzany oddalał się nie kończąc transakcji po tym, jak poszkodowani zgadzali się na wymianę walut i wręczali złotówki.

Oszustwa dotyczą kwot o równowartości od 20 do 100 euro.

Z dowodów zebranych przez policjantów wynika, że poszkodowanymi mogą być mieszkańcy województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Kryminalni do tej sprawy poszukują innych osób poszkodowanych oraz świadków podobnych zdarzeń.

 

Apelujemy do wszystkich świadków i osób, które zostały w ten sposób oszukane o kontakt, osobisty lub telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Krapkowicach.

Prowadzący dochodzenie asp. Sebastian Kuś tel. 774079735, 77 4079723 lub 997, 112 w każdej jednostce Policji.

Powrót na górę strony