Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli hakerzy telewizji satelitarnej

Data publikacji 21.02.2008

Policjanci z posterunku w Wiśniowej w powiecie strzyżowskim ustalili kto skradł przekaźnik sygnału internetowego. Urządzenie zniknęło ze wzgórza na słupie w miejscowości Różanka. Policjanci odnaleźli je w domach podejrzanych, którzy jak się okazało kradli również sygnał telewizyjnej platformy cyfrowej.

W przededniu Świat Bożego Narodzenia policjanci zostali powiadomieni o kradzieży. Właściciel firmy telekomunikacyjnej pytany przez klientów, dlaczego w ich domach nie działa Internet ujawnił, że ze skrzynki przekaźnikowej, ktoś ukradł urządzenie.

Policjanci z Wiśniowej przeprowadzili oględziny tego miejsca i przeanalizowali ślady. Sposób działania złodzieja i przedmiot kradzieży wskazywał na to, że przestępstwo mogła popełnić osoba zawodowo zajmująca się elektroniką. Funkcjonariusze wytypowali podejrzanych, mieszkańców gminy Wiśniowa. W toku realizacji tej sprawy znaleźli również dowody wskazujące na to, że szajka mogła zajmować się przerabianiem kart dostępu do płatnych kanałów telewizyjnych jednej z platform cyfrowych.

Wczoraj policjanci z Wiśniowej, Strzyżowa i specjaliści z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zajmujący się zwalczaniem przestępczości intelektualnej weszli do mieszkań trzech mężczyzn. W wyniku przeszukania zabezpieczyli skradzione urządzenia. Ponadto znaleźli karty ze złamanymi kodami dostępu do telewizyjnej platformy cyfrowej. Okazało się, że ci sami podejrzani kradli sygnał telewizyjny, nielegalnie poszerzając dostęp do kanałów kodowanych.

Podejrzani to mężczyźni w wieku 25 i 30 lat, ich trzeci wspólnik za kilka miesięcy ukończy 17 lat. Wszyscy przyznali się do przestępstw i złożyli wyjaśnienia.

Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 5 lat. Za posiadanie lub nielegalne używanie urządzenia niedozowolonego do odbioru sygnału telewizyjnego przewidziana jest kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 1 roku. Za przerabianie kart dostępowych do telewizji kodowanych grozi do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony