Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zasłonił oznaczenie ulicy - odpowie za wykroczenie

Data publikacji 01.03.2018

Wczoraj około godziny 17.00 policjanci z Przymorza postawili zarzuty 34-letniemu mieszkańcowi Gdańska, który zasłonił folią tablicę z nazwą ulicy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego czyniąc ją przez to niewidoczną. Za wykroczenie z art. 143 kodeksu wykroczeń może grozić areszt, ograniczenie wolności albo grzywna. Policjanci skierowali w tej sprawie wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny.

Wczoraj około godziny 9.00 policjanci otrzymali informację o tym, że ktoś zniszczył trzy tablice z nazwą ulicy Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, pozostałe cztery tablice miały być zasłonięte folią, przez co stały się nieczytelne dla pieszych oraz kierowców.

Oficer dyżurny po otrzymaniu tego zgłoszenia na miejsce skierował policjantów, którzy potwierdzili informację i zaczęli ustalać okoliczności tego zdarzenia. W związku z ujawnionym wykroczeniem policjanci wykonali na miejscu oględziny, a policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną, policjanci rozmawiali również z mieszkańcami oraz sprawdzali czy monitoring obejmuje swoim zasięgiem tą ulicę.

Dzięki pracy policjantów wykonanej na miejscu interwencji oraz informacjom przekazanym funkcjonariuszom przez mieszkańców, które zostały dokładnie sprawdzone już po kilku godzinach ustalono, że tablice zasłonił folią 34-letni mieszkaniec Gdańska. Ten mężczyzna został wczoraj przesłuchany, a policjanci postawili mu pięć zarzutów za zasłanianie folią tablicy z oznaczeniem nazwy ulicy czyniąc ją przez to niewidoczną.

Za to wykroczenie (art. 143 kodeksu wykroczeń) może grozić areszt, ograniczenie wolności albo grzywna. Policjanci skierowali w tej sprawie wniosek do sądu o ukaranie 34-latka.

Ponadto w związku z tym, że pozostałe trzy oznaczenia ulic zostały uszkodzone poprzez zamalowanie ich farbą, policjanci poinformowali o tym przedstawicieli Zarządu Dróg i Zieleni ponieważ ściganie tego wykroczenia lub przestępstwa następuje na żądanie pokrzywdzonego. Przedstawiciel ZDiZ oszacował starty na 420 złotych. Policjanci ustalają kto zamalował tablice z nazwą ulicy.

Za zniszczenia mienia, sprawcy wykroczenia może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Sąd może ponadto orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony