Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie z obsługi specjalistycznych obróż dla psów tropiących

Data publikacji 02.03.2018

Psy tropiące służące w kujawsko-pomorskim garnizonie zostały wyposażone w specjalistyczne obroże z nadajnikiem GPS Alpha 100/TT 15. To specjalistyczny sprzęt działający na zasadzie radiowego przesyłu danych na zastrzeżonej częstotliwości. Przewodnicy psów właśnie przeszli szkolenie z Panem Markiem Lisowiczem – starszym ratownikiem GOPR Grupy Jurajskiej, który dokładnie ten sam sprzęt wykorzystuje na co dzień w akcji.

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Tucholi odbyło się szkolenie dotyczące obsługi i efektywnego wykorzystania w służbie poszukiwawczej obróż z nadajnikiem GPS Alpha 100/TT 15, które zakupione zostały ze środków finansowych KWP w Bydgoszczy dla poszczególnych jednostek miejskich i powiatowych posiadających w służbie prewencyjnej psy kategorii tropiącej. Garmin Aplha 100 oraz obroża Garmin to specjalistyczny sprzęt działający na zasadzie radiowego przesyłu danych na zastrzeżonej częstotliwości.

Poza funkcją śledzenia psa została ona wyposażona w funkcję szkoleniową taką jak tresura psa za pomocą wibracji, dźwięku lub stymulacji. Alpha 100 jest niezawodnym narzędziem, które pozwala najlepiej wykorzystać psy tej kategorii. Jest łatwe w obsłudze i umożliwia śledzenie psów w terenie w promieniu do 14,5 km, dostarczając dane o ich dokładnej pozycji co 2,5 sekundy.

Dzięki uprzejmości firmy NAVIO przewodnicy uczestniczący w szkoleniu mogli spotkać się z Panem Markiem Lisowiczem – starszym ratownikiem GOPR Grupy Jurajskiej, przewodnikiem psów specjalistycznych, biegłym z zakresu poszukiwań osób zaginionych, który na co dzień wykorzystuje taki sam sprzęt, jak ten zakupiony dla psiaków kujawsko-pomorskiego garnizonu. Wszystkim uczestnikom wyjaśnił jego obsługę, jak również zaprezentował działanie w terenie leśnym.

Powrót na górę strony