Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki zgłoszeniu na Krajową Mapę Zagrożeń - dzielnicowy pomógł mężczyźnie

Data publikacji 04.03.2018

Sygnał mieszkańców przekazany Policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwolił pomóc 44-letniemu mężczyźnie, który mieszka samotnie w Radomyślu Wielkim. W domu nie miał opału ani żywności.

Zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa odebrał dzielnicowy z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim. Policjant udał się w miejsce wskazane przez mieszkańców, jako rejon, w którym mogą przebywać osoby bezdomne. Miejsce nie zostało precyzyjnie wskazane, jednak dzielnicowy znając swój teren, domyślał się, kogo może dotyczyć zgłoszenie. 

Policjant odwiedził samotnie mieszkającego 44-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Radomyśla Wielkiego znany jest tamtejszym funkcjonariuszom, od lat nadużywa alkoholu, z czym związane są interwencje wobec niego. W domu nie miał opału ani żywności. Na zewnątrz panowała bardzo niska temperatura, która według prognoz miała utrzymywać się przez kilka kolejnych dni.

Dzielnicowy uznał, że mężczyzna nie jest w stanie sam zadbać o siebie i nawiązał kontakt z pracownikami socjalnymi pracującymi w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim. We współpracy z urzędnikami udało się przetransportować samotnie mieszkającego mężczyznę do schroniska dla bezdomnych, gdzie trafił pod fachową opiekę.

Pamiętaj, że korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może uratować ludzkie życie. Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenia zdrowia lub życia!

KWP w Rzeszowie / wsz

Powrót na górę strony