Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 06.03.2018

Dzięki pracownikowi ochrony dworca autobusowego i golubsko-dobrzyńskim policjantom potrzebujący pomocy 30-latek bezpiecznie wrócił do placówki opiekuńczej, w której mieszka. Funkcjonariusze zidentyfikowali wstępnie mężczyznę po ubraniu. Wiedzieli, bowiem, że zaginionego o takim właśnie rysopisie poszukują koledzy z Inowrocławia.

W sobotnią noc (3.03.18) około 1.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu otrzymał zgłoszenie od pracownika ochrony dworca autobusowego o tym, że w okolicy znajduje się mężczyzna, z którym nie można nawiązać kontaktu. Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili informację, po czym niezwłocznie wezwali załogę pogotowia ratunkowego.

Funkcjonariusze początkowo nie mogli ustalić tożsamości mężczyzny, ale wiedząc, że koledzy z Inowrocławia poszukują 30-latka, o takim właśnie rysopisie postanowili to zweryfikować. Wtedy potwierdziło się, że jest to zaginiony podopieczny placówki opiekuńczej w gminie Janikowo, potrzebujący stałej opieki, a który dzień wcześniej samowolnie oddalił się z miejsca pobytu.

Wszczęte poszukiwania za 30-latkiem znalazły swój szczęśliwy finał w Golubiu-Dobrzyniu. Mężczyzna, jeszcze tego samego dnia, wrócił do miejsca zamieszkania.

Dzięki nieobojętności pracownika dworca potrzebujący pomocy 30-latek bezpiecznie trafił pod opiekę personelu placówki, w której przebywa.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony