Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18. członek z grupy "Bajbusa" zatrzymany

Data publikacji 05.04.2006

36 letni Robert P. ps. "Bobek" został zatrzymany przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji. To już osiemnasta osoba z grupy "Bajbusa", która ma na swoim sumieniu między innymi napady na hurtownie odzieży i wymuszanie haraczy. "Bobek" poszukiwany był listami gończymi wystawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy oraz Prokuraturę Rejonową Warszawa – Mokotów.

18 członek z grupy Bajbusa zatrzymanyDzisiaj dokładnie w południe funkcjonariusze z dwóch wydziałów Komendy Stołecznej Policji zatrzymali w jednej z warszawskich siłowni Roberta P. ps. "Bobek". Drogą operacyjną weszli w posiadanie bardzo ważnej informacji – wiedzieli gdzie dokładnie w tej danej chwili znajduje się poszukiwany przez nich. Musieli działać szybko, ale jednocześnie ostrożnie. Podejrzewali, że mężczyzna jest uzbrojony.

Kryminalni razem z policjantami z "terroru" udali się pod wskazany adres. Dokładnie "wybadali" teren. Gdy mieli stuprocentową pewność przystąpili do działania. "Bobek" niczego nie podejrzewając ćwiczył w siłowni. Gdy funkcjonariusze pojawili się między sztangami i ławeczkami mężczyzna był tak zaskoczony, że nawet nie miał czasu na reakcję. Natychmiast założyli mu na ręce kajdanki i przewieźli do komendy stołecznej. Robert P. próbował jeszcze wmówić policjantom, że się pomylili. Legitymował się sfałszowanym dowodem osobistym. To jednak nic nie dało – kryminalni wiedzieli, że to zatrzymanie to strzał w dziesiątkę. 36 letni Robert P. jest już osiemnastą osobą zatrzymaną do grupy "Bajbusa". Mężczyzna brał udział między innymi w napadach na hurtownie odzieżowe i wymuszeniach haraczu z użyciem niebezpiecznych narzędzi. "Bobek" poszukiwany był listami gończymi wystawionymi przez Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy oraz Prokuraturę Rejonową Warszawa – Mokotów. Teraz stanie przed Sądem.

O poprzednich sukcesach policjantów z Wydziału Kryminalnego w rozbijaniu grup "Bajbusa" przeczytasz tutaj

Powrót na górę strony