Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował życie 83-latce, wynosząc ją z zadymionego mieszkania

Data publikacji 07.03.2018

Sierżant sztabowy Jakub Niedziółka z III rewiru dzielnicowych uratował życie nieprzytomnej kobiecie, wynosząc ją z mieszkania, w którym zaczął się palić garnek z jedzeniem. Policjant podczas obchodu swojego rejonu służbowego zauważył wydobywający się spod drzwi dym i natychmiast przystąpił do akcji ratowniczej, powiadamiając jednocześnie straż pożarną i pogotowie ratunkowe.

Do zdarzenia doszło na 13 piętrze budynku przy ulicy Grzybowskiej. Policjant ze Śródmieścia podczas obchodu swojego służbowego rejonu poczuł silną woń spalenizny i zauważył dym wydobywający się spod drzwi jednego z mieszkań.

Wiedząc, że w mieszkaniu jest samotna 83-latka i że jej życie w tej sytuacji może być zagrożone, dzielnicowy podjął decyzję o wyważeniu drzwi, wzywając jednocześnie straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Z uwagi na ilość zabezpieczeń i rodzaj drzwi, udało się je otworzyć dopiero przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Sierżant sztabowy Jakub Niedziółka wraz ze strażakami w korytarzu mieszkania znalazł leżącą na podłodze 83-latkę. Kobieta była nieprzytomna, a mieszkanie zadymione na skutek palącego się na kuchence garnka z jedzeniem. 83-latka została natychmiast wyniesiona z lokalu, podano jej tlen, a następnie pogotowie ratunkowe zawiozło ją do szpitala.

Dziś wiadomo już, że kobieta przeżyła i powoli wraca do zdrowia. 

rsz/mb

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 2.34 MB)

Powrót na górę strony