Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca szkolnego autobusu

Data publikacji 08.03.2018

Tomaszowscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali 64-letniego pijanego kierowcę. Mężczyzna wiózł do szkoły ponad 30 dzieci. Na szczęście nie doszło do wypadku. Niewątpliwie straci prawo jazdy i prace. Uczniowie bezpiecznie dotarli na lekcje.

8 marca 2018 roku tomaszowscy policjanci prowadzili działania pt. alkohol i narkotyki. Około godziny 8:30, na drodze w Rękawcu, tomaszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej autobus szkolny. Policjanci przebadali 64-letniego kierującego na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie 1,7 promila. Wiózł do szkoły 32 małych dzieci. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Uczniów przejął inny kierowca, a nieodpowiedzialny 64-latek został przewieziony do komendy policji.

Dokonując kontroli drogowych zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. Około godziny 8:30 na drodze w Rękawcu, funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli autobus szkolny. Kierowca tego pojazdu , 64-letni mieszkaniec gminy Budziszewice miał w organizmie 1,7 promila alkoholu . Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę. Powiadomiono także władze gminy. Na miejsce dotarł inny kierowca, który 32 małych pasażerów dowiózł bezpiecznie do szkoły.

Nieodpowiedzialny 64-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawo jazdy i pracy.

(KWP w Łodzi)

 

Powrót na górę strony