Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napastnik zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 12.03.2018

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 25-latkowi, który miał nożem zaatakować kierowcę taksówki. Napastnik już po kilkunastu minutach trafił w ręce brzeskich policjantów. Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

6 marca br. oficer dyżurny brzeskiej policji odebrał zgłoszenie o napadzie na kierowcę taksówki. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna podczas kursu miał nożem zaatakować taksówkarza i zażądać od niego pieniędzy. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. Jak się okazało, podejrzewany uciekł z miejsca, a poszkodowany wymagał opieki medycznej. Z obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci w tym czasie rozpoczęli działania na miejscu. Zabezpieczyli ślady i ustalili rysopis podejrzewanego. W tym czasie grupa funkcjonariuszy rozpoczęła poszukiwania napastnika. Już kilkanaście minut od zgłoszenia, w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości, policjanci zatrzymali podejrzewanego.

Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Usłyszał zarzut usiłowania popełnienia rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźnie grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.

(KWP w Opolu / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego

Film Napastnik zatrzymany i aresztowany

Pobierz plik Napastnik zatrzymany i aresztowany (format mp4 - rozmiar 9.16 MB)

Powrót na górę strony