Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces tarnowskich policjantów w walce z narkotykowymi dilerami

Data publikacji 12.03.2018

Policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 22 i 26 lat, którzy na terenie Tarnowa handlowali narkotykami. Policjanci zabezpieczyli prawie 2 kilogramy marihuany, 26 krzewów konopi, 54 tabletki ekstazy i 122 sztuki grzybków halucynogennych. Sąd zastosował wobec jednego z zatrzymanych tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Tarnowie w ramach pracy operacyjnej ustali miejsce w którym młodzi mężczyźni hodowali marihuanę.

Jak się okazało, w domu jednorodzinnym na obrzeżach Tarnowa w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, które było ukryte w domu, a drzwi wejściowe do pokoju zastawione meblościanką. Okna w pokoju zostały zaciemnione, a pomieszczenie dodatkowo wyposażone w specjalny system wentylacji.

W ubiegłym tygodniu, w środę 7 marca br. podczas przeszukania domu policjanci zabezpieczyli susz marihuany o wadze prawie 2 kilogramów, kokainę, 54 tabletki ekstazy, 122 sztuki grzybków halucynogennych. W trzech hermetycznych boksach wyposażonych w elektryczną, nawiewowo-wentylacyjną instalację rosło 26 krzewów ziela konopi.

Funkcjonariusze z tarnowskiej komendy zatrzymali dwóch braci w wieku 22 i 26 lat, którym przedstawiono zarzuty posiadania i rozprowadzania substancji określonych w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, która wobec młodszego zastosowała dozór policyjny. Starszy z braci, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

(KWP w Krakowie / ig)
 

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony