Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o wyłudzanie kredytów

Data publikacji 06.04.2006

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch współorganizatorów przestępczego procederu związanego z wyłudzeniami kredytów.

Funkcjonariusze pracowali przy tej sprawie od dłuższego czasu. Jak wynikało z dotychczasowych ustaleń kredyty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych zaciągały tzw. słupy, czyli osoby figurujące w dokumentacji. Policjantom zależało na zatrzymaniu rzeczywistych sprawców tych wyłudzeń.

Wczoraj około południa wpadli przed aresztem śledczym, gdzie przyjechali odwiedzić znajomego. Zarówno 25-latek jak i jego 23 –letni wspólnik byli już wcześniej notowani. Przy młodszym podczas sprawdzania dokumentów tożsamości znaleziono dilerkę z amfetaminą. Obaj podejrzewani są o wyłudzenie 40.000 złotych na zakup fiata pandy, który został zabezpieczony przez policję. Dodatkowo zarzuca się im usiłowanie wyłudzenia 70.000 złotych kredytu na zakup renault vel saris.

Bank już zatwierdził tą umowę i tylko krok dzielił oszustów od osiągnięcia celu. Funkcjonariusze zabezpieczyli także fałszywe dokumenty tożsamości, zaświadczenia o zatrudnieniu, karty płatnicze oraz pieczątki różnych firm. Sprawcy oprócz samochodów wyłudzali także telefony komórkowe oraz komputery. Trwa ustalanie skali tego przestępczego procederu oraz wszystkich osób z nim związanych.

Powrót na górę strony