Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant służył po służbie

Data publikacji 14.03.2018

Policjant z Komisariatu Policji w Darłowie w czasie wolnym od służby rozpoznał w siedzącym na ławce mężczyźnie poszukiwanego. Mundurowy zatrzymał 59-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, a poszukiwany był celem odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy w Sławnie. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji policjanta 59-latek trafił do aresztu. Z kolei wracający po służbie do domu policjant ze Sztabu Policji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Zatrzymany mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Policjant z Komisariatu Policji w Darłowie w trakcie wykonywania treningu biegowego w parku POW w Sławnie zauważył siedzącego na ławce mężczyznę. Funkcjonariusz będący w czasie wolnym od służby rozpoznał w tym mężczyźnie poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Sławnie, który miał do odbycia karę pozbawienia wolności. Nie zastanawiając się zadzwonił do dyżurnego sławieńskiej komendy i poinformował o tej sytuacji, po czym ujął 59- latka.

Mężczyzna nie krył zaskoczenia, próbując jednocześnie przekonywać funkcjonariusza, że go z kimś pomylił. 59- latek próbował wstać z ławki i oddalić się z miejsca jednak widząc stanowczą postawę stróża prawa odpuścił i poczekał na przyjazd patrolu.

Dzięki spostrzegawczości oraz szybkiej reakcji policjanta, który  po służbie bacznie obserwuje otoczenie 59-latek trafił do aresztu, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

***

W weekend będący po służbie policjant zauważył na jednej z ulic Radomia uciekającego ze sklepu mężczyznę, a zaraz za nim próbującego go zatrzymać pracownika ochrony. Funkcjonariusz od razu domyślił się co zaszło. Bez chwili wahania interweniował i zatrzymał uciekającego. Nie mylił się. Mężczyzna chwilę wcześniej w sklepie dopuścił się kradzieży. Został zauważony przez ochroniarza, który próbował go zatrzymać. Na pomoc przyszedł policjant, który wracał ze służby.

Jak się okazało, 19-letni radomianin ukradł kilka sztuk czekolad. Na miejsce przyjechali mundurowi i ukarali sprawcę kradzieży mandatem w wysokości 500 złotych.

(KWP w Szczecinie / KWP w Radomiu/ mg/ mw)

Powrót na górę strony