Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano oszustów oferujących fikcyjną pracę w Szwecji

Data publikacji 06.04.2006

Na łamach lokalnej prasy i na słupach ogłoszeniowych jedna ze świdnickich firm ogłaszała się oferując pośrednictwo w załatwianiu pracy w Szwecji. Do firmy zgłosiło się około 30 osób, które chciały podjąć pracę w charakterze pomocy kuchennej, murarza czy kierowcy.

Między pośrednikami, a zgłaszającymi się osobami podpisywana była umowa. Jednak na umowie się nie kończyło. Wszystkie osoby chcące podjąć pracę musiały wpłacić zaliczkę w wysokości 750 zł na przejazd. Czasami firma rozkładała wpłatę na raty. Po miesiącu za granicą, pieniądze te miały być zwrócone o ile dana osoba podpisze w Szwecji umowę o pracę. Po podpisaniu umowy z firmą ustalane były terminy wyjazdów. Gdy do nich nie dochodziło właściciele tłumaczyli opóźnienia w wyjazdach bądź to zepsuciem się autokaru, bądź też brakiem miejsc w autokarze.

Przestępcy oszukali kilkadziesiąt osób na kwotę przekraczającą 10 000 zł. Żadna z osób, która podpisała umowę i wpłaciła pieniądze nie wyjechała do Szwecji.

Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 41 i 50 lat, którzy byli już wcześniej notowani za podobne przestępstwa. Za oszustwa, których się dopuścili grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby, które w podobny sposób zostały oszukane proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Świdnicy z Sekcją dw. z Przestępczości Obrotu Gospodarczego tel. 074/ 852–82-09 lub 074/852–82-65.

Powrót na górę strony