Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełm: Dzielnicowa z pasją

Data publikacji 20.03.2018

Służbę w Policji pełni od 9 lat. Obecnie na stanowisku dzielnicowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Jej pasją są konie, które sama hoduje w przydomowej stajni. Interesuje się historią związaną z kawalerią oraz Konną Policją Państwową. Czynnie uczestniczy w rekonstrukcjach historycznych kultywując przy tym tradycje kawalerii i krzewienie patriotycznych postaw.

Sierż. szt. Katarzyna Kaszuba służbę w Policji rozpoczęła w 2009 roku. Od 5 lat zajmuje stanowisko dzielnicowego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Swoje codzienne obowiązki służbowe godzi z pasją, którą są konie. Od ponad 15 lat jeździ konno. Posiada przy tym własne konie, które hoduje w przydomowej stajni. Szkoli je sama, a w opiece nad zwierzętami pomagają jej członkowie rodziny. Jak sama mówi, z wyszkoloną klaczą Nahajką tworzą zgraną parę.

Kilka lat temu zainteresowała się historią oraz Konną Policją Państwową. Należy do „Chełmskiego Stowarzyszenia Miłośników Koni i Kawalerii Polskiej Edukacja, Historia, Kultura”. Czynnie udziela się również w szwadronie rekonstrukcyjnym kawalerii polskiej II RP, który uczestniczy w ważnych uroczystościach państwowych i wojskowych. Jak podkreśla, pasja ta daje jej ogromną satysfakcję, a praca ze zwierzętami kształtuje charakter.

E.C.

Powrót na górę strony