Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbito międzynarodowy gang produkujący polską heroinę

Data publikacji 06.04.2006

Policjanci sekcji do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali trzy najważniejsze osoby z gangu zajmującego się produkcją oraz sprzedażą tzw. "polskiej heroiny". 50-letni Ormianin, 49-letni Irakijczyk oraz 28-letnia Polka działali, co najmniej od 1,5 roku.

Policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że wyprodukowali i wprowadzili na rynek nie mniej niż 4 litry narkotyku o wartości nie mniejszej niż 40.000 zł.

Dwaj obcokrajowcy spotkali się w zakładzie karnym podczas odbywania kar pozbawienia wolności. Ormianin skazany został za udział w bójce w Łodzi, w której pchnął nożem swojego rodaka. Mężczyzna zmarł. Obywatel Iraku przemycał do naszego kraju narkotyki. Po wyjściu na wolność wspólnie zajęli się produkcją "polskiej heroiny". 50-latek zajmował się organizacją produktów, zaś o rok młodszy wspólnik z Bliskiego Wschodu produkcją narkotyku. Po zakończonym cyklu heroinę rozlewano do butelek, a Ormianin sprzedawał ją potem ze swojego fiata uno pojedynczym klientom oraz dilerom. W procederze w ciągu dwóch ostatnich miesięcy pomagała mu 28-letnia konkubina.

Policjanci zebrali ustalili, że w tym czasie sprzedała 0,6 litra narkotyku o wartości, co najmniej 6.000 zł. W ich mieszkaniach zabezpieczono ponadto worki ze słomą makową, gotówkę w wysokości 10.000 zł oraz 2 telefony komórkowe pochodzące najprawdopodobniej z kradzieży. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony