Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podium dla policyjnego karateki

Data publikacji 21.03.2018

Miło nam poinformować, że nasz kolega posterunkowy Rober Nalewajek, na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Rybniku-Boguszowicach, wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Śląska Karate Kyokushin. To już jego kolejny sportowy sukces.

Posterunkowy Robert Nalewajek wziął udział w Mistrzostwach Śląska Karate Kyokushin, które odbyły się w miniony weekend w Bielsku Białej. Wzięło w nich udział 130 zawodników z całego Śląska. Policjant odniósł kolejny sukces w swojej karierze sportowej, zdobywając brązowy medal w Kumite Seniorów + 80 kg.

Robert swoją przygodę z karate rozpoczął w wieku 7 lat. Jak sam mówi, karate kyokushin to rodzinna tradycja. Trenuje razem z tatą oraz siostrą, a mama im kibicuje. Robert może pochwalić się brązowym pasem karate oraz licznymi sportowymi sukcesami. Jest m.in. mistrzem Śląska juniorów w karate kyokushin, a medal zdobyty w ubiegły weekend jest jego drugim brązowym medalem w karierze seniora wywalczonym na zawodach tej rangi. Oprócz tego, jest zdobywcą złotego medalu w regionalnym turnieju Sari Cup oraz Turnieju o Puchar Prezydenta Wodzisławia Śląskiego, a także brązowego medalu w Międzynarodowym Turnieju w Sieradzu.

Robert od zawsze marzył o służbie w mundurze. W policyjne szeregi wstąpił w roku 2016. Na co dzień pełni służbę w komisariacie Policji w Rybniku-Boguszowicach. Jest policjantem ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Swoją pasję świetnie godzi z obowiązkami służbowymi. Regularne treningi pozwalają mu nie tylko utrzymać sprawność fizyczną, ale również pozwalają na stawianie sobie kolejnych sportowych celów. Już zaczął intensywne przygotowania do Mistrzostw Polski, które rozpoczną się pod koniec kwietnia w Limanowej. Kolejnym wielkim wyzwaniem będzie dla niego udział w Mistrzostwach Europy w Rosji, gdzie pojedzie jako reprezentant naszego kraju.

Trzymamy za Roberta kciuki i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

(KWP w Katowicach / mw)

  • Podium dla policyjnego karateki
  • Podium dla policyjnego karateki
  • Podium dla policyjnego karateki
Powrót na górę strony